Vissza

Így lehet igényelni a húshasznú szarvasmarha állatjóléti támogatást

A kérelmeket 2024. június 3. napjától 2024. július 3. napjáig kell benyújtani.

A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága közzétette az "Állatjóléti támogatás a húshasznú szarvasmarha ágazatban" című (KAP-RD31-1-24 kódszámú) pályázati felhívást. A felhívásra támogatási kérelmet nyújthat be az a mezőgazdasági termelő (természetes személy, jogi személyiséggel rendelkező vállalkozás, jogi személyiséggel rendelkező nonprofit szervezet), aki vagy amely megfelel az alábbi feltételeknek:

- FELIR azonosító számmal rendelkezik, - a tartási helyek, a tenyészetek és az ezekkel kapcsolatos egyes adatok országos nyilvántartási rendszeréről szóló 119/2007. (X. 18.) FVM rendelet alapján vezetett nyilvántartásban a támogatható állatok tartójaként szerepel,

- a támogatási kérelemben feltüntetett tenyészete(i) maradéktalanul megfelel(nek) a szarvasmarha fajra vonatkozó állatjóléti előírásoknak. Az állatjóléti előírásoknak való megfelelésről a kedvezményezett a támogatási kérelem benyújtó felületen nyilatkozik, továbbá a művelet végrehajtására rendelkezésre álló időszak első napján fennálló meg nem felelést a támogatási kérelemben feltüntetett tenyészet szerint illetékes vármegyei kormányhivatal 5 igazolja a Nemzeti Kifizető Ügynökség megkeresésére, a megkereséstől számított 30 napon belül.

- a szarvasmarha fajra vonatkozó jelölési és nyilvántartási, továbbá a tenyészetre vonatkozó nyilvántartási szabályokat betartja, - a kötelezettségek teljesítését a művelet végrehajtására rendelkezésre álló időszak teljes időtartama alatt vállalja, az adott évi kifizetési kérelem benyújtására tekintet nélkül.

A kedvezményezettnek a művelet végrehajtására rendelkezésre álló teljes időtartam alatt be kell tartania valamennyi vállalt kötelezettségét.

A húsmarha állományok tartási, takarmányozási és higiéniai körülményeinek javítását célzó intézkedések teljesítésére vehető igénybe támogatás, amelyek a következők:

Kötelező előírások:

- Több gondozói felügyelet biztosítása;
- Belső élősködő (endoparazita) fertőzöttség ellenőrzése és az ellenük való szakszerű védekezés;
- Külső élősködők (ektoparaziták) elleni védekezés, különös tekintettel a legyek, szúnyogok, nyüvek elleni védekezésre.

Választható előírások:

- Ásványi anyag kiegészítés alkalmazása
- Csülökápolás biztosítása
- Többlet almozás biztosítása
- Több élettér, legelő biztosítása

Forrás: Agroinform

2024-04-26 08:18:55
Vissza